Szanowni Państwo,
pragniemy poinformować, że w dniach 10 - 14 czerwca w Instutucie Psychologii PAN będzie przebywał z wizytą studyjną Prof. Ben Kuo z University of Windsor, Ontario, w Kanadzie. Prof. Kuo jest psychologiem klinicznym i międzykulturowym. W swoich zainteresowaniach naukowych koncentruje się na tematach takich jak: akulturacja, stres kulturowy i radzenie sobie ze stresem, zachowania związane z poszukiwaniem profesjonalnej pomocy, przystosowanie i zdrowie psychiczne imigrantów, uchodźców i członków grup mniejszościowych w społeczeństwie różnorodnym kulturowo.

Prof. Ben Kuo pragnie podzielić się swoimi doświadczeniami w pracy badawczej i klinicznej z polskimi kolegami i koleżankami. Wystąpi w IP PAN na dodatkowym seminarium zorganizowanym przez Pracownię Psychologii Kulturowej i Badań Międzykulturowych w dniu 13 czerwca o godz. 10.30 z wykładem na temat: „Culture and Coping: An International Programmatic Research to Examine Collective Coping”.

Seminarium ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszamy osoby zaintersowane tą tematyką z różnych ośrodków naukowych, a także praktyków, pracujących z imigrantami i uchodźcami.

Miejsce spotkania: Instytut Psychologii PAN, ul. Jaracza 1, Warszawa

W załączeniu krótki biogram Prof. Bena Kuo oraz numer specjalny „Psynopsis”, biuletynu Kanadyjskiego Towarzystwa Psychologicznego, poświęcony problematyce uchodźczej, pod red. Prof. Kuo.

Serdecznie zapraszamy!

Brief-Bio-of-Dr.-Ben-C.-H.-Kuo-English-Version-4-23-2019

Skip to content