27. Piknik Naukowy | NIE DO WIARY!

Jesteście gotowi na najbardziej niesamowite odkrycia i zjawiska naukowe?
Zapraszamy Was na 27. Piknik Naukowy, który odbędzie się 15 czerwca 2024 r. na PGE Narodowym w Warszawie! Tegoroczny temat przewodni to „Nie do wiary!” – przygotujcie się na spotkanie z technologiami i zjawiskami, które na pierwszy rzut oka wydają się prawdziwie magiczne!

📅 Data: 15 czerwca 2024 r.
⏰ Godzina: 11:00–20:00
📍 Lokalizacja: PGE Narodowy , Strefa Zdrowia, stanowisko G17
🆓 Wstęp: wolny

Dlaczego „Nie do wiary”?

● Paradoksy i zjawiska: Podczas pikniku zobaczysz niesamowite zjawiska, które przeczą zdrowemu rozsądkowi. Poznaj niezwykłe ewenementy iluzji w obszarze psychologii!
● Niezwykłe technologie: Dowiedz się więcej o nowoczesnych osiągnięciach, takich jak AI, AR czy VR, które wyglądają jak magia i zmieniają nasze postrzeganie świata. Zobacz, jak za pomocą sztucznej inteligencji czy rozszerzonej rzeczywistości nasza teraźniejszość wygląda jak świat z przyszłości.
● Krytyczne myślenie: Zachęcamy do kwestionowania przekonań. Nauka opiera się na eksperymentalnym potwierdzeniu hipotez, co pozwala na odkrywanie nowych faktów i zrozumienie rzeczywistości na głębszym poziomie. Przekonaj się, jak także i Ty możesz zastosować to podejście w codziennym życiu!

👀 Jesteście ciekawi co czeka na Was przy stanowisku Instytutu Psychologii PAN? W tym roku przygotowaliśmy dla Was szereg zaskakujących atrakcji:

● Iluzje i zmysły: Doświadcz na własnej skórze jak nasze zmysły oszukują mózg poprzez Efekt McGurka i Efekt Gumowej Ręki. Wejdź w świat iluzji i zniekształceń, jednak pamiętaj, aby nie ufać we wszystko, co zobaczysz lub poczujesz…
● Rozszerzona rzeczywistość (AR): Zobacz, jak substancje psychoaktywne wpływają na percepcję i funkcje poznawcze. Dzięki nowoczesnej technologii przekonasz się, jak mogą wyglądać odmienne stany postrzegania.
● Quiz z nagrodami: Weź udział w przygotowanym przez nas quizie i zmierz się ze swoimi znajomymi! Sprawdź swoją wiedzę z zakresu psychologii i zawalcz o unikalne nagrody od Instytutu Psychologii PAN!

Zapraszamy do naszego stanowiska, gdzie z pomocą Pracowniczek i Pracowników Instytutu Psychologii PAN wejdziecie do świata iluzji, który wystawi na próbę Wasze zmysły i percepcję! Dajcie się zaskoczyć i przekonajcie się, że psychologia może być zupełnie NIE DO WIARY!

Więcej o pikniku: 🧷 https://pikniknaukowy.pl/odwiedzajacy
Więcej o stanowisku IP PAN: 🧷 https://www.pikniknaukowy.pl/artykul/3365855
Mapa pikniku: 🧷 https://mapapiknikunaukowego.kopernik.org.pl/

Skip to content