Szanowni Państwo, w tym roku spotkania festiwalowe  organizowane przez Instytut Psychologii PAN odbędą się stacjonarnie, w naszej sali seminaryjnej, przy ul. Jaracza 1.  Liczba uczestników jest limitowana, dla Państwa wygody zapraszamy do rejestracji - liczy się kolejność zgłoszeń. Na każde spotkanie możemy zaprosić 30 osób. Spotkania można będzie zobaczyć również na naszym kanale YouTube. W takim wypadku pytania można będzie zadawać pośrednio, przez nasz instytutowy facebook. Zapraszamy serdecznie do udziału!

Terminy spotkań

19.09 godz.17:00  dr Łukasz Bola, mgr Marta Urbaniak : Czy Twój mózg Cię okłamuje? Złudzenia wzrokowe okiem neuronaukowca   transmisja na YouTube
W trakcie spotkania zostanie zaprezentowany i omówiony szereg złudzeń wzrokowych. Zastanowimy się jaki jest mechanizm ich powstawania, a także co ich istnienie mówi nam o działaniu ludzkiego mózgu.

20.09 godz.17:00  prof. dr hab. Krzysztof Korzeniowski :  Na czym polega poparcie dla demokracji i skąd się ono bierze?  transmisja na YouTube
Poparcie dla demokracji to centralny obszar psychologii politycznej. Poruszymy wątki autorytaryzmu, religijności, uprzedzeń, ale też porozmawiamy o roli wyrafinowania politycznego i wykształcenia.

21.09 godz. 17:00  dr Grzegorz Pochwatko : Sztuka VR i podróże kosmiczne transmisja na YouTube
Opowiemy, jak artystyczne filmowe i interaktywne doświadczenia VR działają na uczestników symulowanej misji kosmicznej, mieszkańców habitatu będącego odzwierciedleniem bazy księżycowej.

22.09 godz.17:00  Prof. dr hab. Anna Kwiatkowska, mgr Sebastian Skalski, mgr Patrycja Uram : Czy psychologia może pomóc powstrzymać degradację środowiska?  transmisja na YouTube
Spotkanie poświęcone zostanie znaczeniu wartości, w tym wartości materialistycznych, a także roli religii, duchowości i postaw społecznych na kształtowanie się zachowań proekologicznych.

23.09 godz.17:00  dr Marzena Rusanowska : Jak złość wiąże się z depresją i czemu to jest ważne?  transmisja na YouTube
Kiedy osoby w depresji są bardziej agresywne? Czy złość w depresji jest potrzebna? Jak postrzeganie bodźców emocjonalnych oraz doświadczanie złości wpływają na symptomy depresji?

Przydatne linki:

Skip to content