Małgorzata Fajkowska, profesor w naszym Instytucie Psychologii PAN razem z dr Ewą Skiminą z Instytutu Psychologii UKSW zostały zaproszone do udziału w międzynarodowym projekcie pt. Radzenie sobie z koronawirusem (Coping with Corona, CoCo), w ramach którego współpracują z czołowymi badaczami z Niemiec i USA. Ten międzynarodowy projekt został ufundowany przez Niemiecką Wspólnotę Badawczą (DFG) na kwotę 1 400 000€. Wspólnym celem badaczy jest lepsze zrozumienie tego, jak ludzie na całym świecie radzą sobie ze zmianami i ograniczeniami związanymi z pandemią COVID-19 i tego, jak w rezultacie różne jest ich samopoczucie. Zrozumienie tych kwestii jest kluczem do walki z przyszłymi dużymi kryzysami i powrotu do normalności po obecnym kryzysie.

W celu zdobycia szerokiej i uniwersalnej wiedzy, w ten projekt zostało zaangażowanych ponad 60 współpracowników z różnych środowisk na całym świecie, którzy zbierają dane w swoich krajach (np. Ameryce, Argentynie, Australii, Brazylii, Chinach, Niemczech, Indiach, Izraelu, Rosji, Szwecji). Badacze korzystają z najnowocześniejszych metod zbierania danych online, np. metody pobierania próbek doświadczenia (experience sampling method, ESM), aby uzyskać obserwacje jak najbardziej zbliżone do codziennego życia. Więcej na temat projektu można się dowiedzieć ze strony: https://coco-study.org/en/. W tym momencie rozpoczyna się zbieranie danych w Polsce.

Możesz pomóc zrozumieć ten kryzys, a w zamian otrzymasz rzetelny feedback dotyczący Twojej osobowości i tego, jak radzisz sobie z pandemią COVID-19. Możesz też porównać swój feedback z feedbackiem innych uczestników i wygrać nawet 500€!

Link do badania:   formr.uni-muenster.de/CoCoPL    👥📈

Skip to content