9 i 10 marca zapraszamy na warsztaty „Analiza danych w R” - rejestracja 

R jest pakietem statystycznym, który dzięki swojej wszechstronności i prężnie działającej społeczności zyskał uznanie wśród osób zawodowo zajmujących się analizą danych. Program jest darmowy i dostępny na różne platformy (Windows, Mac, Linux) dzięki czemu stanowi doskonałą alternatywę dla aplikacji komercyjnych takich jak SPSS czy SAS.
Celem kursu jest zapoznanie uczestników z praktycznymi zagadnieniami analizy danych przy pomocy programu R oraz pakietu tidyverse. W czasie jego trwania przedstawiona zostanie pełna sekwencja działań, która pozwala na przejście od danych surowych poprzez ich wstępną obróbkę, analizę statystyczną, stworzenie wysokiej jakości wizualizacji aż do gotowej analizy w postaci pliku pdf. Kurs przeprowadzony zostanie w oparciu o rzeczywiste zbiory danych z uwzględnieniem replikowalności analiz.
Całkowity czas trwania kursu to 14 godzin. Od uczestników wymagana jest znajomość podstaw statystycznej analizy danych oraz doświadczenie w pracy z innym programem statystycznym. Z założenia kurs nie uczy programowania w języku R, dlatego znajomość podstaw programowania nie jest wymagana.

Więcej informacji

Skip to content