Poniżej szczegóły ostatniego (piątkowego) spotkania w ramach Festiwal Nauki 2021 📣

24.09 godz.15:00 Dialog. Działaj, graj, zmieniaj kraj! Czyli o grze planszowej aktywizującej obywateli.
dr Marta Rogoza i mgr Dagmara Szczepańska

Celem naszego projektu DIALOG (Partycypacja obywatelska w Polsce: determinanty, konsekwencje i metody aktywizacji społecznej; DIALOG 0013/2019) było zrozumienie podstaw partycypacji obywatelskiej wśród młodych Polek i Polaków. Aby to zrobić, przeprowadziliśmy serię badań ilościowych oraz jakościowych, na podstawie których stworzyliśmy grę kooperacyjną, wzmacniającą chęć angażowania się w życie kraju. W czasie naszego wystąpienia opowiemy o kluczowych wynikach przeprowadzonych badań. Przedstawimy proces tworzenia gry planszowej, która opiera się na pozyskanej przez nas wiedzy z zakresu psychologii społecznej i politycznej. Wreszcie, zaprezentujemy grę print&play, którą może mieć każdy/każda z Was. Wystarczy pobrać ją z serwerów Laboratorium Poznania Politycznego IP PAN (Political Cognition Lab, Polish Academy of Sciences) i wydrukować na domowej drukarce.

Opis gry: Gra, którą stworzyliśmy wymaga od Was współpracy, pomagania sobie nawzajem, ale też doskonalenia Waszych indywidualnych umiejętności! Możecie podejmować w niej liczne działania, które wpłyną na otaczający Was świat. Wcielcie się zatem w jedną z 24 postaci i ulepszycie kraj dzięki angażowaniu się w aktywności obywatelskie. Zbierzcie własną drużynę pierścienia i w drogę! Pamiętajcie, los mieszkańców leży w Waszych rękach! Bez Waszego zaangażowania dobrostan spadnie, a wtedy spadną na Was wszystkie nieszczęścia i nadejdzie wieczna zima.

Pokaz poprowadzą członkinie Laboratorium Poznania Politycznego IP PAN:
Dagmara Szczepańska oraz Marta Rogoza.

Spotkanie odbędzie się na platformie Google Meet (https://meet.google.com/yes-cosg-zwb). Możliwość uczestnicwa po wcześniejszej rejestracji (https://forms.gle/eDM4Qn13ddXHz73d7).
Spotkanie będzie też dostępne bez rejestracji na naszym kanale YouTube (https://www.youtube.com/channel/UClt2j77mw7ULcJ6rv_QD-3Q)

ZAPRASZAMY!

Skip to content