Prof. Wojciech Pisula gościł w audycji Weekend Radia TOK FM i wypowiadał się na temat tzw. „piątki dla zwierząt”.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy:
https://audycje.tokfm.pl/podcast/97220,Miedzy-Senatem-a-Sejmem-Jak-bedzie-ostatecznie-wygladac-tzw-piatka-dla-zwierzat

Czytaj więcej

Czy młodzi ludzie obawiają się zmian klimatycznych? Czy podejmują jakieś działania proekologiczne? A może wierzą w spisek klimatyczny?
Laboratorium Poznania Politycznego IP PAN zaprasza do wysłuchania rozmowy z aktywistką społeczną Polą Berg oraz do lektury raportu dotyczącego kwestii związanych ze stosunkiem Polek i Polaków do kryzysu klimatycznego.
Link do rozmowy:… Czytaj więcej

Prof. Wojciech Pisula w rozmowie z Rafałem Górskim z Instytutu Spraw Obywatelskich opowiada o tym, czy z punktu widzenia psychologi ubój humanitarny jest w ogóle możliwy?
Link do rozmowy:
https://instytutsprawobywatelskich.pl/czy-uboj-humanitarny-jest-mozliwy/

Nagroda im. Roberta Zajonca przyznawana jest od 2011 roku przez Zarząd PSPS: dla młodych badaczy za znaczące publikacje w zakresie psychologii społecznej.
Gratulujemy!
https://psps.badania.net/nagrody-psps/

Prof. Wojciech Pisula w wywiadzie dla portalu OKO.press pt. „Ubój rytualny, czyli ogrom cierpienia” wypowiada się na temat cierpienia zwierząt hodowlanych.
Zapraszamy do lektury:
https://oko.press/uboj-rytualny-czyli-ogrom-cierpienia/

Dr David López Pérez, dr Rafał Stryjek oraz prof. Joanna Rączaszek-Leonardi opublikowali w czasopiśmie Journal of Comparative Psychology pracę pt. Recurrence quantification analysis in the study of online coordination in Norway rats (Rattus norvegicus).
U zwierząt społecznych badanie interakcji międzyosobniczych ma kluczowe znaczenie dla zrozumienia podstawowych procesów fizjologicznych, behawioralnych i … Czytaj więcej

Do 2 listopada br. młodzi naukowcy z całej Polski mogą ubiegać się o prestiżowe stypendium START przyznawane już od ponad 28 lat przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Stypendium START jest wyróżnieniem dla najzdolniejszych młodych badaczy przyznawanym w dowód uznania dla ich osiągnięć naukowych. Mogą się o nie … Czytaj więcej

W wywiadzie dla magazynu Polskiej Akademii Nauk Academia prof. Joanna Mizielińska wyjaśnia dlaczego niebycie obojętnym na ludzką krzywdę jest trudne, oraz jaką rolę odgrywa solidaryzowanie się z ofiarami przemocy.
Zapraszamy do lektury.
ACADEMIA – Obojętność paliwem dla przemocy (pdf)

Kuba Kryś, Anna Kwiatkowska oraz współpracujący z nimi międzynarodowy zespół badaczy i badaczek opublikowali w Journal of Happiness Studies artykuł pod tytułem “Personal Life Satisfaction as a Measure of Societal Happiness is an Individualistic Presumption: Evidence from Fifty Countries”. Artykuł można znaleźć pod tym linkiem (dostęp … Czytaj więcej

Pracownia Psychopatologii Eksperymentalnej poszukuje ASYSTENTA / ASYSTENTKI do projektu: Rola nastawień percepcyjnych, przekonań metapoznawczych i funkcji uwagowych w powstawaniu i utrzymywaniu się halucynacji słuchowych u osób chorujących na schizofrenię. 
Kierownik projektu: dr Joachim Kowalski
Okres zatrudnienia: 24 miesiące
Wysokość wynagrodzenia: 1500zł brutto miesięcznie
Wymiar pracy: zadaniowy czas pracy, max 20godzin/tygodniowo, forma zatrudnienia: … Czytaj więcej